Ślub i wesele jaki termin wybrać ?

 

Wybór daty ślubu i wesela jest bardzo ważny. Jego wybór wpływa na ilość gości których zobaczymy na weselu. Wybierając konkretną datę ślubu trzeba zastanowić się nad nią w kilku kwestiach:

 

 

 

 

 

 

Dzień tygodnia

Piątek jest problematycznym dniem ze względu na to że część gości, a w szczególności Panie muszą brać wolne w pracy lub wymykać się wcześniej aby przygotować się na ślub i wesele. Powoduje to że część z gości przyjeżdża na ceremonię ślubu dopiero na jej zakończenie. Nie są też wypoczęci ponieważ rano musieli pójść do pracy przez co wcześniej wychodzą z wesela.

Najlepszym dniem jest sobota. Goście mogą rano spokojnie się wyspać a kolejnego dnia mogą spokojnie bawić się na poprawinach.

Niedziela jest również problematyczna. O ile tylko część gości przychodzi na poprawiny, to Ci goście którzy będą bawić się tylko na weselu będą się ograniczać z samą zabawą. Poniedziałek to dzień pracujący i Ci którzy nie zaplanowali sobie urlopów nie mogą zaspać lub przyjść do pracy jeszcze pod wpływem ostatniej nocy. Dodatkowo mniejsza część gości zdecyduje się również przyjść na poprawiny.

 

Święta i długie weekendy

Mogło by się wydawać że to najlepszy okres na organizację ślubu/wesela. Niestety nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Część gości ma plany zarówno na święta jak i długie weekendy i nawet jeżeli wam tego nie powiedzą to i tak mogą być bardzo niezadowoleni że muszą przyjść na wasze wesele a nie pojechać na wymarzoną wycieczkę zagraniczną.

 

Pora roku

Ważne aby nie planować wesela w okresach upalnych. Nie wiadomo jak akurat będzie działała klimatyzacja na sali. Zazwyczaj przy średniej temperaturze większość klimatyzacji nie jest w stanie wystarczająco wychłodzić sali po kilku godzinach zabawy a tym bardziej w okresie upałów.

Okresy późno jesienne i zimowe też nie są najlepsze ze względu na krótki dzień i szybki zmierzch. Jeżeli wasz ślub rozpocznie się dość późno możecie nie mieć szansy żeby zrobić sobie ładne zdjęcie z gośćmi pod kościołem i będziecie musieli je robić na sali co dodatkowo komplikuje całą uroczystość.

 

Odległość od dnia dzisiejszego

Planować datę ślubu trzeba z co najmniej rocznym a nawet półtorarocznym wyprzedzeniem. Mniej więcej na taki okres zarezerwowane są najlepsze sale i zespoły/dj w większych miastach. Pamiętajcie że jeżeli chcecie aby wasze wesele było na dobrej sali i zagrał na nim dobry zespół lub dj to jeszcze musicie dopasować terminy sali i muzyków do siebie co jest dodatkowym utrudnieniem.

Comments

comments